Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2021

Scroll to top

Top

272 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter eshte shume e shqetesuar per situaten e 8 lojtareve te saj: pasiguria eshte totale, ja detajet

Inter eshte shume e shqetesuar per situaten e 8 lojtareve te saj: pasiguria eshte totale, ja detajet
Inter Club Staff

Il Giornale ne edicionin e saj te perditshem prek edhe temen e shume problemeve qe do te preken per te rikthyer Serie A ne shina. 

Sipas tyre, Interi dhe shume skuadra kane jo pak probleme me lojtaret e tyre.

“Problemi i pare kryesor ka te beje me 30 qershorin, daten e skadences se kontratave te shume lojtareve qe behen free agent ne kete date.”

“Cfare do te ndodhe me ta? Cfare e ardhme i pret? Cfare i detyron te luajne deri ne gusht ne kete kampionat? Kete nuk po e sqaron askush.”

“Plot 55 lojtare nuk e dine se ku do e jene pas 30 qershorit. Por mos mendoni se mbaron tek numri 55. 100 e ca lojtare te tjere do te duhet te rikthehen tek skuadrat qe jane pronare te kartonave te tyre. Asgje ne kete moment nuk i detyron per te kunderten.”

“UEFA dhe FIFA duhet te ndryshojne me mijra kontrata, udhezime dhe marreveshje per te bere dicka te mundur.”

“Ne radhe te pare duhet nje gentleman agreement i ri, sepse mbase nje kontrate e re per te gjithe mund te jete e pamundur.”

“Por behet fjale per nje situate qe prek ngushte edhe nje skuader si Interi. Klubi zikalter ka plot 8 probleme te nxehta te skauder.”

“Si fillim, behet fjale per blerjen apo jo te te huazuarve Young, Moses, Biraghi dhe Sanchez. Keto jane kater problemet e para.”

“Per shembull per Young eshte gati kontrata edhe per nje vit dhe tek United nuk do te duhet te paguhet asgje.”

“Ndersa nuk dihet akoma cfare do te behet me Moses, Biraghi dhe Sanchez qe nuk do te blihen por i skadon marreveshja ne 30 qershor 2020.”

“Me pas, te kalojme tek kartoni i Sensit. Edhe ai eshte ne huazim, por Interi duhet te paguaje blerjen e tij perpara 30 qershorit. Si ndikon te kjo marreveshje e gjiteh kjo situate?”

“Pastaj te mos te harrojme edhe ceshtjet e lidhura me kater lojtare te tjere te huazuar por me peshe goxha te madhe ne bilanc si Nainggolan, Perisic, Icardi dhe Joao Mario, te konsideruar si jashte projekti por qe sipas marreveshjeve aktuale, ne daten 30 qershor 2020 duhet te jene ne Milano.”

“Ose ose, Borja Valero. Ai eshte ne skadence kontrate: cfare do e beje ate te luaje ende edhe pas 30 qershorit?”

“Keto jane probleme jo te vogla per Interin, klub te cilin e analizuam me lupe, por imagjonino qe si Interi jane me qindra ekipe ne Europe. UEFA dhe FIFA duhet te shprehen qarte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.