Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,780 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, eshte zgjedhur lojtari i dyte ekstrakomunitar: Mancini ka vendosur!

Inter Club Staff

Vendi i pare ekstrakomunitar u zu nga Caner Erkin. Tjetri, i fundit i disponueshem do te zihet nga nxenesi i Mancinit i kerkuar me aq shume ngulm nga ky i fundit qe prej ardhjes tek Interi. 

Po flasim per Yaya Toure, do te jete pikerisht ai, lojtar nga Bregu i Fildishte blerja e re e Interit dhe lojtari qe do te zere vendin e dyte te lire per ekstrakomunitar kete sezon ne skuadren e Interit.

Gazzetta dello Sport flet qarte ne numrin e saj te perditshem sot: “Turku dhe lojtari nga Bregu i Fildis do te jete dy lojtaret ekstrakomunitare te kesaj merkatoje per Interin. Drejtori Sportiv, Piero Ausilio dhe Chief Football Administrator, Giovani Gardini po punojne sebashku me Suning dhe zyrtaret ligjore per te pare sa hapsire ka per te arritur tek Yaya Toure e qe te mos tejkalohen parametrat e Fair Play Financiar.” lexohet tek Gazzetta, e cila shpjegon me pas se si zgjedhja per lojtarin e dyte ekstrakomunitar eshte vendosur tashme. Gjithcka do te mbyllet shume shpejt dhe Roberto Mancini do te jete mjaft i lumtur natyrisht.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.