Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

117 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Fiorentina, formaconi i mundshem: Santon pushim? Ndersa Shaqiri dhe Kovacic…

Inter-Fiorentina, formaconi i mundshem: Santon pushim? Ndersa Shaqiri dhe Kovacic…
Inter Club Staff

Interi vjen ne ndeshjen me Fiorentinen me shume dyshime: Shume lojtare kane ndeshje rradhazi qe aktivizohen, dhe po rrezikojne nje demtim.

Roberto Mancini do i kerkoje te tijeve qe te bejne sforcon e fundit per te mbyllur ne menyren me te mire te mundeshme kete seri ndeshjesh cdo 3 dite, ne dy javet e fundit. Sipas asaj qe shkruan Gazzetta dello Sport, Davide Santin mund te jete lojtari i vetem qe do te lihet pushim nga tekniku Italian per shkak te impenjimit te tepert.

Do te vazhdohet me 4-3-1-2 per zikalterit, ku Samir Handanovic rikthehet ne porte. Ranocchia dhe Juan do te perbejne dyshen e qendres ne mbrojtje perpara portierit slloven, nderkohe Capagnaro dhe D’Ambrosio do te jene respektivisht ne krahun e djathte dhe te majte te mbrojtjes. Mesfusha ne qender do te jete e perbere nga Guarin, Brozovic dhe Medel. Shaqiri do te kete detyren per te levizur ne sulm sa ne te majte e te djathte apo edhe ne qender si trekuartist pas kraheve te Lukas Podolskit dhe Mauro Icardit.

Gjithmone sipas Gazzetta dello Sport, dyshimi me i madh i teknikut zikalter eshte qe te aktivizoje Palacion apo Podolskin. Per momentin Gjermani ka 55% mundesi qe te zbrese ne fushe ndersa Argjentinasi ka 45%. Balotazh edhe ndermjet Shaqirit dhe Kovacic (60% me 40%) dhe D’Ambrosio-Santon (60% me 40%).

Foto nga Gazzeta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.