Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

715 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Fiorentina: Ja formacioni i Interit qe nga minuta e pare! Spalletti duket se ka zgjedhur…

Inter-Fiorentina: Ja formacioni i Interit qe nga minuta e pare! Spalletti duket se ka zgjedhur…
Inter Club Staff

Vazhdon seria e ndeshjeve te njepasnjeshme per Interin qe sot ne darke do te perballet ndaj Fiorentines. 

Violat vijne te organizuar dhe optimist ne jete takim pas fitores 3-0 kunder Spal por mbi te gjitha ata kane bere nje nisje sezoni brilante deri me tani.

Por zikalterit pas disa turbulencave ne fillim duket se kane mare frenat e lojes ne dore dhe kane filluar edhe ata sukseset me Tottenham dhe Sampdorian.

Luciano Spalletti, qe pritet te mos jete ne pankine per shkak te skualifikimit nga Gjykata Sportive ne Itali, shpreson te riktheje skuadren e tij tek fitoret ne Serie A qe mungojne qe prej 4-0 ndaj Cagliarit ne sezonin e kaluar.

Pas asaj ndeshje, tre humbje ndaj Juventus, Sassuolos dhe Parmes dhe nje barazim ndaj Torinos.

TE REJAT NGA INTERI – I vetmi i padisponueshem mbetet Vrslajko i cili eshte shume afer rekuperimit. Per sa i perket te tjereve, Spalletti i ka te gjithe te gatshem. Sot pritet gjithashtu ndonje zevendesim ne krahasim me Interin qe u pa ne fushe ndaj Sampdorias. De Vrij pritet nga minuta e pare ne vendin e Mirandes ndersa ne mesin e fushes Gagliardini ka shanse te luaje ne vend te Vecinos. Veshtire se do te hiqet dore nga Asamoah, Brozovic, Nainggolan dhe Icardi. Nga minuta e pare pritet te shihet edhe Perisic i cili e ka nisur nga pankina kunder Sampit dhe u fut ne te dyten. Balotazh tresh nderkohe ne krahun e djathte ndermjet Candreva, Politano dhe Keita Balde. Nje pjese loje mund te rezervohet edhe per Lautaro Martinez.

TE REJAT NGA FIORENTINA – Stefano Pioli pret konfirmime nga skuadra e tij dhe per shkak te kalendarit te ngjeshur (Fiorentina nuk ka kupat europiane por mesjaven e kaluar rekuperoi ndeshjen ndaj Sampdorias), por pritet qe ndryshimet ne formacionin e pare te jene shume te pakta. Edmilson pritet nga minuta e pare ne vend te Gerson, per sa i perket te tjereve do te konfirmohen te gjithe. Mbrojtja do te jete me kater, ndersa sulmi me tre lojtare. Jashte do te qendroje Graiciar.

FORMACIONET E MUNDSHME: 

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Stefan De Vrij

Milan Skriniar

Asamoah

Brozovic

Roberto Gagliardini

Radja Nainggolan (trekuartist)

Antonio Candreva

Ivan Perisic

Mauro Icardi

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Brozovic; Candreva, Nainggolan, Perisic; Icardi.

Pankina: Padelli, Berni, Miranda, Ranocchia, Dalbert, Vecino, Borja Valero, Joao Mario, Politano, Keita Baldé, Martinez.

Tranjer: Domenichini (Spalletti squalificato)

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: Vrsaljko.

Preview Inter-Fiorentina - Tornano De Vrij e Perisic. Dubbi in mezzo e a destra

FIORENTINA (4-3-3): Lafont; Milenkovic, Vitor Hugo, Pezzella, Biraghi; Edimilson, Veretout, Benassi; Chiesa, Simeone, Pjaca.

Pankina: Dragowski, Ceccherini, Laurini, Diks, Hanck, Nörgaard, Dabo, Gerson, Eysseric, Mirallas, Thereau, Vlahovic.

Tranjer: Pioli.

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: Graiciar.

ARBITER: Mazzoleni.
Asistent: Del Giovane e Longo.
VAR: Irrati (Vivenzi).
Arbiter i katert: Marinelli.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.