Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

995 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, fiton me shume me Champions tani sesa ne 6 sezonet e kaluara. Rafinha dhe blerja e tij…

Inter, fiton me shume me Champions tani sesa ne 6 sezonet e kaluara. Rafinha dhe blerja e tij…
Bujar Berishaj

Diskutohet akoma e ardhmja e Rafinhas ne Spanje, lojtarit te Barcelones qe ishte i huazuar per 6 muaj te Interi.

Interi qe deshiron ta blej dhe Mundo Deportivo qe provon t’i bej llogarite e klubit zikalter, duke shpjeguar rendesine e kualifikimit ne Champions League per sezonin e ardhshem.

Spanjollet ne fakt shpejgojne se Interi me kualifikimin ne Champions League do te fitoj me shume para sesa ka fituar ne 6 vitet e fundit te mbledhura bashke.

Interi ne 6 vitet e fundit ka marre 3 here pjese ne EL dhe tre here tjera nuk ka marre pjese fare ne kupat Europiane, duke fituar keshtu nje total prej 21,68 milione euro.

Nderkohe ne prag te sezonit 2018/19, vetem me pjesmarrjen ne grupe klubi milanez do t’i siguroj 15 milione euro te cilave ju shtohen edhe shumat tjera prej miliona euro per cdo fitore ne grup (por edhe barazim), te ardhurat nga market pool (te drejtat televizive dhe sponsorizimet).

Te gjitha keto te mbledhura bashke do te kalojne shumen prej 21,68 milione euro te arketuara nga Interi ne 6 vitet e fundit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.