Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

270 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet edhe Bastoni: “Ja kush eshte ndryshimi i madh qe ky Inter sot ka me…”

Inter, flet edhe Bastoni: “Ja kush eshte ndryshimi i madh qe ky Inter sot ka me…”
Inter Club Staff

Nje fitore tjeter per Interin, e teta ne radhe, e kjo ka ardhur edhe fale mbrojtjes natyrusht, qe sot ka gabuar shume pak.

Nderkohe, menjehere pas ndeshjes ka folur Alessandro Bastoni, i cili ka folir per Inter TV:

“I dinim veshtiresite qe do te kishim sot perballe Torinos dhe ashtu si e pame, u tregua nje skuader shume e veshtire per tu perballur.”

“Diferenca eshte se mbase vitin e kaluar kemi pasur me shume veshtiresi ne ndeshje te tilla, por kete vit arrijme te marrim rezultat dhe t’ja dalim.”

Torino u mbyll mire, por ju arritet te tregonit lojen tuaj?

“Ghate javes kemi provuar shume skema dhe menyra per te thyer Torinon e per ti vene ne veshitresi ata. Keshtu ja dolem edhe ne fushen e lojes.”

Cfare ndodhi pas golit te Torinos?

“Ne realitet nuk e kam kuptuar as une sepse rash ne toke dhe kur ktheva koken pashe disa nga shoket e skuadres ne toke.”

“Ka qene nje gol me shume fat, dhe ata kana perfituar ne menyre maksimale. Por Torino ishte nje skuader shume e forte.”

Tani e ka radhen Sassuolo, nje ndeshje e veshtire por nje skuader e ndryshme nga Torino?

“Me siguri te gjithe e dime kualitetin qe ka Sassuolo, qe eshte nje skuader qe te sulmon me shume se Torino.”

“Mbase mund te jete edhe me e thjeshte per ne ne krahasim me Torinon te bejme loje me ta, por jane shume te zotet. Kane barazuar edhe me Napolin javen e kaluar. Duhet te tregohemi shume te kujdesshem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.