Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 7, 2022

Scroll to top

Top

384 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet edhe agjenti i Eriksen: “Ja pse Interi foli per Eriksen ne ate lloj menyre para dy ditesh. Gjithcka ka te beje me…”

Inter, flet edhe agjenti i Eriksen: “Ja pse Interi foli per Eriksen ne ate lloj menyre para dy ditesh. Gjithcka ka te beje me…”
Inter Club Staff

Per te dhene nje koment tjeter per komunikaten e Interit per situaten e Christian Eriksen me sa duket eshte ftuar edhe agjenti i vete lojtarit.

Pak dite me pare, Inter beri nje komunikate te gjate per shtyp ku shpjegonte situaten e lojtarit dhe cfare po ndodhte me te.

Nder te tjera, ne ate komunikate lexohej se Eriksen per momentin e ka te pamundur te luajen e Itali, dicka kjo qe mund te ndodhe ne te ardhmen ne ndonje Kampionat tjeter.

Nderkohe, pikerisht per kete, TV2 Sport, televizion i njohu danez, ka kontaktuar agjentin e Eriksen Martin Schoots, i cili ka dhene kete mesazh:

“Lajmi apo komunikata qe po thoni ju, nuk ka qene nje komunikate e gjendjes mjekesore te Eriksen, ka qene nje komunikate aksioneres.”

“Per Interin e si per cdo klub ne bote, cdo lojtar ka nje vlere kontabel ne bilanc. Chrisitan ka nje kontrate me ate klub. Teknikisht vlera e tij eshte kontabel.”

“Kjo eshte gjithcka cfare thote komunikata. Qe per momentin, kjo vlere, eshte e veshtire te llogaritet per shkak te gjendjes se tij shendetesore.”

“Eshte dicka qe ka te beje me bilancin dhe jo me Eriksen. Djaloshi eshte mire. Po kalon shume kohe me familjen dhe eshte ne forme shume te mire. Kur te kete te reja, do te komunikojme vete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.