Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 25, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet edhe Asllani: “Idhulli im ka luajtur tek Interi i Tripletes: kam qene i dashuruar me te. Do i kerkoja vetem…”

Inter, flet edhe Asllani: “Idhulli im ka luajtur tek Interi i Tripletes: kam qene i dashuruar me te. Do i kerkoja vetem…”
Inter Club Staff

Protagonisti i episodit te fundit te “A coffee with…” ka qene Kristjan Asllani, qe ka folur praktikisht per shume gjera interesante.

Mesfushori shqiptar qe ka ardhur nga Empoli kete vere, ka treguar hapat e pare ne karriere, por ka dale edhe jashte futbollit.

“Filmi im i preferuar eshte ai per Tottin. Nje personazh per te shkuar per te ngrene nje dreke? Them Wesley Sneijder”.

“Une atij do i kerkoja te me tregonte se si i gjuante aq mire ato goditjet e denimit. Sueprfuqia qe do te doja te kisha? Te beja gol ne cdo goditje”.

“Nje gje e mire qe kam? Jam i perulur. Kualiteti im qe zoteroj dhe qe me pelqen eshte se preferoj te luaj me te dy kembet nderkohe qe do te doja ti vidhja goditjen me koke mbrojtesave te Interit”.

“Keshillen me te madhe dhe te rendesishme e kam marre nga Francesco Pretali: kur kam ardhur ketu me ka thene te mbetem djaloshi qe jam”.

“Shoku i skuadres qe me ka ndihmuar me shume sapo kam ardhur tek Inter ka qene Danilo D’Ambrosio: eshte interesuar menjehere per mua, me ka pyetur edhe per shtepine, me ka ndihmuar per gjithcka. E falenderoj”.

“Jam lidhur shume me Bellanova: vinim te dy nga nje skuader e vogel, kemi edhe moshe te ngjashme pak a shume. Por perfundon gjithmone ne mes kur luajme me nje ne mes”.

“Lojtareve te rinj i them te besojne gjithmone: kur ke nje objektiv, nese punon, ja del. Idhulli im? Ka luajtur te Interi i Tripletes dhe eshte Wesley Sneijder. Kam dashuruar cdo gje qe ka bere ne fushe ai”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.