Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

334 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet edhe Darmian dhe dergon nje kritike per shoket: “Donim tre piket ne Lecce, por ne nuk duhet te…”

Inter, flet edhe Darmian dhe dergon nje kritike per shoket: “Donim tre piket ne Lecce, por ne nuk duhet te…”
Inter Club Staff

Darmian e ka nisur sezonin direkt me nje ndeshje prej titullari dhe me nje assist qe ne sekonden e 90 te lojes.

Nderkohe, ai ka folur ne menyre ekskluzive edhe per Sport Mediaset diten e djeshme, ku ka treguar me shume per momentin qe po kalon.

Sa mund te karikoje Interin nje fitore e tille ne fund? A ju jep entuziazem?

“Po, me siguri. Ne donim ta nisnim me nje fitore. Ka ardhur vetem ne fund fare dhe per menyren si ka ardhur, mendoj se e kemi merituar”.

“Por i marrim keto pike te merituara me bidnjen se duhet te bejme me mire dhe duhet te permiresohemi akoma edhe me shume”.

“Do te flasim gjate kesaj jave per te pare cfare nuk shkoi mire. Donim tre piket ne Lecce, por ne nuk duhet te leme gjithcka per ne fund, behet shume e veshtire ashtu”.

Cfare mungon per te mbyllur ndeshjet tek Interi? Cili eshte problemi?

“Mendoj se ndeshjet duhet te mbyllen patjeter, sidomos si ajo e te shtunes kur ti diminon dhe mund ta pesosh nga episodet”.

“Duhet te jemi me konkrete. Me siguri ne ndeshjet e radhes do te tentojme te mbyllim me shpejt rezultatin”.

Cili eshte roli i Darmian? Mund ta besh edhe portierin?

“(Qesh). Jo, jo. Roli im eshte ai qe te punoj. Te permiresohem, dite pas dite dhe te vendos ne veshtiresi tranjerin kur duhet te zgjedhe. E pastaj, kur te therritem ne kauze, te jap kontributin tim”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.