Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

314 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet edhe Gosens direkt pas ndeshjes: “Cfare emocioni sot ne Meazza. Skuadren e shoh pak te…”

Inter, flet edhe Gosens direkt pas ndeshjes: “Cfare emocioni sot ne Meazza. Skuadren e shoh pak te…”
Inter Club Staff

Inter sapo ka barazuar me Milanin ne San Siro me rezultatin e bardhe 0-0 dhe nuk ka arritur keshtu te shenoje gol perseri.

Djemte e Inzaghit, edhe pse jane sulmi me i mire ne Itali, po kalojne nje krize te pashpjegueshme perpara ne kete moment.

Gjithesesi, dita e sotme ka qene shume e vecante per nje njeri ne vecanti: ai eshte Robin Gosens, qe ka bere edhe debutimin e tij zyrtar.

Lojtari eshte futur ne minuten e 88 dhe ka luajtur ne vendin e Ivan Perisic, duke vene keshtu kembe ne fushen e lojes pas kater muajve.

Nderkohe, per Inter TV, vetem pak minuta me pare, keto kane qene fjalet e gjermanit: “Ka qene nje emocion shume i madh per mua.”

“Te rikthehem ne fushe pas ketij demtimi te gjate, ku kam qene jashte fushave per rreth pese muaj te plote, me mbush me gezim.”

“Milan ishte nje sfide shume e veshtire, por doli barazim dhe gjithcka do e luajme ne ndeshjen e kthimit ne Meazza.”

“Kemi pasur perballe nje skuader qe ben presing te larte, do duhet qe te shfrytezojme me mire daljet dhe hapsirat ne ndeshjen e radhes.”

“Skuadra ka luajtur shume keto kohe dhe ndihet pak lodhja por me siguri qe duke filluar nga ndeshja e radhes do te bejme akoma edhe me mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.