Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

445 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet edhe Inzaghi: “Sot jam i zhgenjyer nga rezultati por nuk jam aspak i zhgenjyer nga…”

Inter, flet edhe Inzaghi: “Sot jam i zhgenjyer nga rezultati por nuk jam aspak i zhgenjyer nga…”
Inter Club Staff

Pak me pare, perpara mikrofonave te Sky Sport ka dale edhe tranjeri i Interit, Simone Inzaghi qe ka folur pas 0-0 ndaj Genoas.

Keto kane qene fjalet e tij: “Eshte normale qe ky rezultat te na lere nje shije te hidhur, sepse mund te kishim luajtur ndryshe.”

“Genoa eshte nje skuader e mire, ne 20 minutat e para ka krijuar edhe disa probleme per neve. Por jemi te zhgenjyer.”

“Te zhgenjyer nga rezultati por jo nga paraqitja e djemve qe kane bere prape nje ndeshje te mire. Duhet te gjejme fitoren.”

Pse ka humbur keshtu sulmi?

“Sot ne fushe kundershtari nuk ishte i thjeshte. Kemi gjuatur 20 here ne porte si me Sasuolon, kemi kapur edhe nje traverse.”

“Ne momente te tjera do te kishte shkuar ndryshe, por duhet te bejme me shume.”

Nuk fiton askush ne sulm…

“Eshte nje e dhene e cuditshme. Ne ket moment kampionati mund ta kuptojme lodhjen. Me Sassuolon kemi vrapuar me shume nga sa duhej. Por duhet te kishim ber eme mire.”

Mendon te ndryshosh modulin?

“Kemi provuar te luajme ndryshe sepse fusha nuk ishte nder me te mirat, kemi provuar te luani me topat e gjate.”

“Ne nje moment keshtu, kemi gjuajtur 14 korne dhe nuk kemi pesuar asnje. Ne ndeshjet e para te kampionatit cdo 5 korne benim nje gol. Eshte nje moment i keq, po e analizojme me kujdes dhe do te kthehemi shpejt te fitorja.”

Si dilet nga ky moment?

“Po kerkojme qe te mesojme cdo dite, kemi pergatitur kete ndeshje per kater dite por do duhet te bejme me shume.”

“Episodet spo na ndihojne por nder per Genoan qe ka bere nje ndeshje te madhe. Gjithesesi, mendoj se meritonim fitoren sot.”

“Duhet te bejme me mire per tifozet nderkohe qe duhet te jene gjithashtu krenar per ate qe kemi bere deri me sot. Duhet te punojme, do te kthehen edhe episodet ne favorin tone.”

Lautaro do te luaje nga minuta e pare ne derbi?

“Mendoj se po, edhe Skriniar ka luajtur gjithmone dhe kishte nevoje per nje turn pushim. Kam kerkuar qe te alternoj pak, nuk eshte nje lojtar apo dy ata qe bejne diferencen ne nje skuader.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.