Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

403 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pirlo flet per Interin: “Juventusi eshte anti-Inter? Me thene te drejten nuk me shqeteson fare…”

Pirlo flet per Interin: “Juventusi eshte anti-Inter? Me thene te drejten nuk me shqeteson fare…”
Inter Club Staff

Kur eshte virtualisht -5 nga vendi i pare, Andrea Pirlo duket se nuk i fsheh aspak ambicjet per te fituar kampionatin.

Me Juventusin e tij, ai ndihet si skuadra e pare anti-Inter, por ai ka deklaruar se nuk ndihet si skuader e vetme anti-Inter, edhe pse vetem per ceshtje klasifikimi.

“Te gjithe ato qe jane pas Interit jane antagonistet e saj, perfshire edhe Juventusin qe eshte nje nga skuadrat e para anti-Inter.”

“Ne do te kerkojme te luftojme deri ne fund normalisht, si gjithmone, per te fituar edhe kete sezon kampionatin”, ka thene tekniku i Juventusit qe ka vazhduar edhe me tej.

“Interi ne vendin e pare? Me thene te drejten nuk me shqeteson fare diferenca qe kane bere ne krye te klasifikimit.”

“Te gjithe e dime qe Interi eshte nje skuader e madhe, por e dinim gjithashtu se duhet te luftojme per kryesimin.”

“Ne jemi aty, mendojme per veten tone dhe te bejme sa me shume pike te jete e mundur e pastaj do shohim ku jemi.”

“Permbysje dhe nje kalim i Juventusit ne vendin e pare? Mua me ben qe te jem i qete deshira qe kemi treguar per te parakaluar Interin dhe per tu rikthyer ne maje. Me pelqen sjellja e lojtareve.”

“Kur te kemi te gjithe lojtaret ne dispozicion, atehere do te kemi me shume zgjedhje dhe kjo me ben te ndihem i qete per permbysjen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.