Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

263 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet edhe Sensi pas ndeshjes: “Shume keq sot, por tani kemi vetem nje mendim ne koke.”

Inter, flet edhe Sensi pas ndeshjes: “Shume keq sot, por tani kemi vetem nje mendim ne koke.”
Inter Club Staff

Mbizoteron nje ndjesi jo e kendshme tek lojtaret zikalter pas ndeshjes dhe kjo gje eshte pare edhe ne intervistat e tyre. 

Pas Barellas dhe Contes ka folur edhe Stefano Sensi per mediat pas ndeshjes dhe fjalet e tij gjithashtu kane treguar edhe njehere se Interi ka bere nje hap fals qe nuk duhet ta bente sot ndaj Slavias.

Sensi per mikrofonat e Sky ka thene: “Dalim nga kjo ndeshje teper te hidheruar sepse nuk kemi arritur te bejme dot ndeshjen qe deshironim te benim.”

“Ne pjesen e dyte ka qene nje prove karakteri, por duhet te kishim bere me mire dhe duhet te punojme shume per tu gjetur gait per situata te tilla ku nuk duhet te gabojme.”

“Nuk mendoj se eshte nje renie fizike. Mbi te gjitha ne pjesen e pare na ka munguar dicka dhe nuk kemi dale dot tek loja jone.”

“Gjithesesi duhet qe te mesojme nga kjo ndeshje sot dhe te qendrojme ne gatishmeri sepse radhen e ka derbi tani.”

“Ndeshja e sotme iku, te nxjerim mesimet dhe ne koken tone te kete nje mendim te vetem: derbi.”

“Eshte nje ndeshje qe do te na beje te rrisim perqendrimin dhe eshte nje ndeshje ku peshon shume zemra e te gjitheve dhe nuk mund te gabojme si sot. Nuk mund dhe nuk duhet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.