Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 27, 2021

Scroll to top

Top

91 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, frike e madhe per Lukaku? “Nje tranjer eshte cmendur pas tij: pritet nje super oferte? Ja shifrat.”

Inter, frike e madhe per Lukaku? “Nje tranjer eshte cmendur pas tij: pritet nje super oferte? Ja shifrat.”
Inter Club Staff

Sezoni i pare i Romelu Lukaku per hir te vertetes ka qene nje sezon madheshtor ne te gjithe kendveshtrimet.

Sulmuesi ka marre perdore skuadren e Contes deri ne finalen e Europa League. Numra teper te rendesishem ato te belgut, aq shume sa kane bere qe te cmendet edhe Pep Guardiola dhe Manchester City.

Ata po kerkojne nje pasardhes per Agueron dhe me sa duket Pep i ka hedhur syte pikerisht te gjigandi i mire i Interit.

Nese Guardiola enderron nga njera ane, Conte qe ka vuajtur per ta pasur, nuk deshiron ta lere te largohet ne asnje menyre.

Ne vere madje, sipas asaj qe u zbulua dje, ka pasur nje sulm te mirefillte te Citizens ndaj Lukaku: ata kane provuar me 80 milione euro por Interi ka kerkuar me shume se 100 milione.

“Romelu Lukaku eshte nje lojtar aq shume dominues dhe deciziv sa do bente qe Guardiola te hiqte dore edhe nga disa besime futbollistike qe ka, si shpikja me 9 fallco.”

“Guardiola e pelqen aq shume Lukaku sa do te ishte i gatshem te luante me nje sulmues tipik qendre ashtu si eshte edhe ai.”

“Nderkohe qe ne Appiano jane te bindur se nuk e kane menduar kurre sakrifikimin e Lukaku, nga ana tjeter Pep po ben gjithcka qe te beje nje oferte te re edhe me shume se 100 milione euro per lojtarin.”

“Nje cmenduri eshte ne horizont, por Interi ne kete moment, akoma me shume se sezonin e shkuar, nuk deshiron te heqe dore nga gjigandi i saj ne sulm. Edhe pse milionat e sheikeve mund te jete nje rrezik shume i larte per zikalterit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.