Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

416 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, frike per Bastonin? “Dy klube te medha po mendojne te bejne nje oferte per te: ja detajet.”

Inter, frike per Bastonin? “Dy klube te medha po mendojne te bejne nje oferte per te: ja detajet.”
Inter Club Staff

Ai ka qene nje nga surprizat me te bukura te sezonit te Interit duke pare se i ka kaluar te gjitha pritshmerite.

Po flasim per Alessandro Bastoni qe ka arritur te fitoje nje vend titullari ne skuadren e Antonio Contes ne sezonin qe sapo eshte mbyllur.

Keshtu, sipas asaj qe tregon Calciomercato.com, nuk eshte per tu habitur fakti se per te jane hedhur ne kerkim skuadrat me te mira europiane.

“Ne fakt, ne ditet e fundit tek Interi kane trokitur agjente te ndryshem dhe kane sjelle ne veshin e zikalterve se dy top klube europiane e pelqejne shume Bastonin.”

“Emrat e te cileve ne kete moment nuk jane bere me dije, por behet fjale per nje klub anglez dhe nje klub spanjoll.”

“Ata po pergatisin dy oferta shume te rendesishme per lojtarin si ne nivel kontrate por edhe per Interin ne nivel kartoni. Mendohet se oferta per Interin mund ti kaloje edhe 50 milione eurot.”

“Zikalterit, nese e shesin, do te benin nje plusvalence te madhe, edhe pse klubi zikalter ka komunikuar me agjentin e lojtarit per ti perseritur se lojtari nuk eshte ne shitje.”

“Deshira e Interit eshte qe te zgjatet kontrata me 5 sezone, por ne nje kohe pandemie si kjo, perpara nje oferte te parezistueshme, as Bastoni nuk do te ishte i pashitshem…”

Burimi: Calciomercato.com.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.