Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,704 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gagliardini i grumbulluar ne Udine? Ka optimizem. Por nga minuta e pare Kondo-Brozovic…

Inter, Gagliardini i grumbulluar ne Udine? Ka optimizem. Por nga minuta e pare Kondo-Brozovic…
Inter Club Staff

Edhe Corriere dello Sport konfirmon: per te mbyllur transferimin e Gagliardini tek Interi mungojne vetem disa detaje te vogla: komisionet bankare dhe tipologjia e bonuseve per Atalanten dhe lojtarin.

Marreveshja eshte arritur ndermjet paleve, dhe kjo eshte dakordesia e paleve: klubit bergamask do i shkojne 22 milione euro, e nder to 3 jane per huazimin e thjeshte. Nderkohe, ka edhe shume bonuse te tjera te majme qe mund ta cojne shifren ne 30 milione euro per disa vjet. Per sa i perket lojtarit, ai do te perfitoje 600 mije euro deri ne fund te sezonit ndersa ne sezonin tjeter 1,5 milione do te shkojne per te dhe kontrata do te jete me skadence ne 2021.

E veshtire sot qe te behen parashikime per sa i perket kohes se zyrtarizimit duke pare se nga ana zikalter askush nuk mund te betohet nese Gagliardini do mund te jete ne dispozicion te Piolit qe ne ndeshjen e te dieles ne Udine. Ne cdo rast – vazhdon e perditshmja italiane – eshte shume e mundur qe qendra e mesfushes zikalter, ta nise qe nga minuta e pare ndaj Udineses me dyshen Brozovic-Kondogbia.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.