Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,012 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, gati 20 milionet e para nga merkato? “Tashme mungon shume pak: lojtari i ka thene po edhe…”

Inter, gati 20 milionet e para nga merkato? “Tashme mungon shume pak: lojtari i ka thene po edhe…”
Inter Club Staff

Andrea Pinamonti eshte gjithmone e me shume afer Monzes. Kete gje tregon diten e sotme FcInter1908.it.

Sulmuesi qe eshte ne pronesi te Interit duket se eshte bindur qe te pranoje oferten e bere nga klubi i Gallianit dhe Berlusconit.

Ata i kane siguruar atij ne radhe te pare nje rroge te mire, por edhe mundesine per te qene nje titullar i padiskutueshem ne skuader.

Pinamonti, pas nje momenti te pare ku eshte menduar me shume nga sa duhet, tani duket se e ka pranuar kete projekt.

“Normalisht ka ndihmuar edhe merkato e Monzes, e cila deri me tani ka siguruar lojtare te rendesishem si Sensi, Ranocchia apo edhe te tjere”.

“Ideja per te luajtur titullar pastaj e jo si te Atalanta ku do te duhet te luftonte per nje vend, ka qene nje plus me shume per te”.

“Tani Pinamonti po pret qe Monza dhe Inter te mybllin kete marreveshje me zikalterit qe duan te perfitojne sa me shume nga shitja e tij”.

“Inter nderkohe do qe te marre edhe nje te drejte ri blerje per te ardhmen ne rast se Pinamonti shperthen me Monzen”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.