Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

632 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, gati blerja e zevendesit te Brozovic ne mesfushe? La Stampa zbulon: “Marotta po leviz per…”

Inter, gati blerja e zevendesit te Brozovic ne mesfushe? La Stampa zbulon: “Marotta po leviz per…”
Inter Club Staff

Nderkohe qe disa agjente dhe ndermjetesues te ndryshem po punojne fort per te gjetur nje sistemim per Christian Eriksen, Interi po punon per te pare nese ka ndonje mundesi te mire ne merkato.

Nje nga idete fillestare nese largohet Eriksen nga Milano, eshte qe te gjendet me pas nje zevendes i Brozovic ne mesfushen zikalter.

Sipas asaj qe tregon sot La Stampa, gazete e perditshme italiane, perforcimi ne mesfushem mund te vije nga Spanja.

Ai mund te jete nje lojtar qe ka luajtur me pare edhe ne Serie A te Sampdoria, perpara se te transferohej ne Premier League e me pas te Atletico Madrid.

Sipas tyre, Interi eshte vene pas Lucas Torreira, i cili eshte nje lojtar 24 vjecar ne pronesi te Arsenal i huazuar ne Spanje.

Ne kete moment, ai nuk po kalon ndonje periudhe te mire duke qene se nuk po luan shume me skuadren e Simeones.

“Ne gjurmet e tij ka qene edhe Lazio me Fiorentinen, por tani eshte ne liste edhe Valencia. Gjithesesi, Interi mbetet e preferuara e lojtarit.”

“Interi po mendon te beje nje oferte huazimi per te, ku rroga do te merrej persiper deri ne masen 70% nga zikalterit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.