Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

401 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, gati nje duel i zjarrte ne merkato per krahun e majte me Juventusin? Ja detajet!

Inter, gati nje duel i zjarrte ne merkato per krahun e majte me Juventusin? Ja detajet!
Inter Club Staff

Nje nga prioritetet e Interit per sezonin e ri dhe qe eshte i njohur tashme, eshte edhe perforcimi i kraheve te skuadres. 

Nuk eshte nje rastesi qe klubi zikalter ka levizur me perpara se te gjithe per te sjelle ne Milano nje super talent si Achraf Hakimi.

Pasi eshte sistemuar totalisht krahu i djathte, prioriteti i Interit eshte krahu i majte tashme ku lista eshte jo pak e shkurter.

“Conte ka nevoje per kater lojtare te besueshem ne krahet e skuadres se tij. Jo dy, por kater te tille, ta theksojme.”

“Ai nuk eshte se deshiron me patjeter 2 titullare dhe 2 zevendesues, deshiron 4 lojtare ku mund te besoje ne cdo moment.”

“Ne janar erdhi Moses dhe Young, por nga te dy ata, do te konfirmohet vetem Young. Mund te qendroje edhe Biraghi, por si lojtari i peste ne krah.”

“Interi ne kete moment pelqen Emerson Palmieri, por ne oret e fundit zikalterit kane filluar te interesohen shume edhe per Gosens te Atalantes.”

“Per te eshte gati nje duel i zjarrte ne merkato me skuadren e Juventusit qe po e ndjek me kujdes gjithashtu.”

“Marotta e pelqen lojtarin, por edhe Andrea Pirlo. Mos t’ju duket cudi qe te shohim nje duel historik edhe kete sezon ne merkato”, tregon La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.