Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,007 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, gati nje rikthim i pabesueshem nga Barcelona? “Po flitet seriozisht per rikthimin ne Milano te…”

Inter, gati nje rikthim i pabesueshem nga Barcelona? “Po flitet seriozisht per rikthimin ne Milano te…”
Inter Club Staff

Janari po afrohet dhe bashke me te, po afrohet edhe merkato bashke me zerat e shumte qe e shoqerojne.

Per kete arsye, edhe drejtori sportiv i Barcelones, Mateu Alemany, ka perpiluar nje plan aksioni te mirefillte.

Me sa duket, ai ka parashikuar disa shitje per te bere Barcelonen me te lehte nga ana financiare dhe pikerisht nga ky plan, mund te perfitoje Interi.

Sipas asaj qe tregon sot Mundo Deportivo, te nje nga lojtaret qe Barcelona ka parashikuar te largoje, Interi ka hedhur syte.

“Lojtaret qe Barca do te largoje jane kater: Umtiti, Neto, Coutinho dhe Luuk de Jong. Interi ka hedhur syte te nje prej tyre, por jo te sulmuesi hollandez.”

“Behet fjale per Coutinho, lojtar qe Interi ka shitur te Liverpool kohe me pare dhe ai shkelqeu ne Premier League.”

“Inter po mendon per te dhe lojtari eshte vleresuar gjithmone shume edhe nga tekniku Simone Inzaghi.”

“Per Interin eshte nje mundesi e mire sepse Coutinho mund te vije ne huazim te thjeshte, per te ndihmuar keshtu fantazine e skuadres por duke shpresuar edhe te ilaci Inzaghi qe ka nje aftesi per te ringjallur lojtaret qe kane humbur besimin ne vetvete si puna e Alexis Sanchez kohet e fundit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.