Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

864 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, zbulohet prapaskena dhe ideja e drejtuesve te Interit: “Te gjithe te lumtur pervec… dikujt.”

Icardi, zbulohet prapaskena dhe ideja e drejtuesve te Interit: “Te gjithe te lumtur pervec… dikujt.”
Inter Club Staff

Gjashte muaj me pare Mauro Icardi e mbyllte ne menyre perfundimtar aventuren e tij tek Interi dhe ne Milanon zikalter.

Operacioni me Paris Saint-Germain i ka bere te lumtur te gjithe, qe te zikalterit e deri te klubi francez qe ka arritur te ule cmimin e kartonit te argjentinasit.

Gjashte muaj me pas, “Ideja fillestare e drejtuesve zikalter ishte se kishin bere nje super operacion per shitjen e lojtarit per 50 milione euro.”

“Dukej e pamundur, por Interi arriti te shiste per 50 milione nje lojtar ne mesin e pandemise, dicka qe askush nuk e kishte menduar te mundurn e momentin e pare.”

“Kjo edhe per faktin se klubet me te medha europiane pothuajse e kane pasur te pamundur te arrinin dicka te tille ne keto muaj.”

“Por strategjia e Interit per ti bere nje ulje Paris Saint Germain ka rezultuar fituese dhe i ka dhene mundesi Interit te fitoje para nga nje lojtar qe do te ishte nje barre e rende.”

“Me pak fjale, gjashte muaj me vone, Interi eshte akoma me e lumtur qe e ka shitur Icardin ne masen 100%.”

“Kjo per nje arsye ekonomike por edhe teknike. Nderkohe, edhe PSG nga ana e saj po e shtrengon fort Icardin mbi te cilin beson shume per te ardhmen. Te gjithe te lumtur ne kete mes me sa duket pervec… dikujt. Vetem Juventusi nuk eshte e lumtur ne kete mes duke qene se e ka enderruar gjithmone Mauriton.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.