Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 25, 2021

Scroll to top

Top

351 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, gati nje super oferte per talentin e Verones? “Ai ka cmendur Conten: Marotta deshiron ta rrembeje sepse…”

Inter, gati nje super oferte per talentin e Verones? “Ai ka cmendur Conten: Marotta deshiron ta rrembeje sepse…”
Inter Club Staff

Interi po ben gjithcka qe te arrije sa me shpejt te Mattia Zaccagni, perpara se rruga ne drejtim te diamantit te Verones te komplikohet.

Tashme nuk eshte nje mister qe Interi e ndjek me shume kujdes lojtarin e Verones qe ka lindur ne vitin 1995.

Sipas asaj qe tregon Arena, klubi i Setti nuk ka ndonje nxitim per transferimin e Zaccagni, sepse ai do te zgjase shume shpejt kontraten e tij me nje vit me Veronen.

“Me siguri qe gjendja aktuale e futbollit nuk i lejon klubet te bejne investime te medha dhe kjo i jep nje pozite te mire edhe Verones ne negociata.”

“Por ky eshte edhe motivi qe klube si Interi do te tentojne te arrijne menjehere te lojtari per nje cmim me te ulet nga sa do te ishte ne nje kohe tjeter.”

“Si do te arrihet kjo? Per shembull ne rastin e Interit, zikalterit mund te vene ne pjate per Veronen kartonin e plote te talentit Eddie Salcedo.”

“Sulmuesi kolumbian ka nje vlere merkato qe rretullohet tek 10 milione eurot dhe nderkohet italianin Conte e deshiron me cdo kusht.”

“E veshtire qe Verona te heqe dore nga ai gjate sezonit, sepse Zaccagni per ta eshte shume thelbesor.”

“Ne fund te sezonit, Interi do te rikthehet ne gare per te me nje oferte qe dihet prej kohesh: gjashte milione euro plus kartonin e Federico Dimarco qe sot vleresohet 4,5 milione euro.”

“Nderkohe, Salcedo do te jete asi nen menge dhe do te ofrohet nese oferta e pare do te refuzohet nga Verona.”

“Por Zaccagni nuk eshte i vetmi lojtar i Verones qe pelqehet nga Interi. Zikalterit po punojne edhe per zevendesin e Handanovic.”

“Per kete arsye eshte vene ne shenjester edhe porteiri i tyre, Marco Silvestri qe ka zhvilluar paraqitje shume te mira.”

“Vlera e tij ne kete moment eshte ndermjet pese dhe gjashte milione eurove. Interi ka ndermend qe ti kerkoje Verones mundesine per te transferuar lojtarin ne Milano duke futur ne mes edhe porterin Ionut Radu.”

“Portieri rumun ka lindur ne vitin 1997. Mundesia eshte nje shkembim huazimesh ose kartonash. Ose te pakten kjo ka dale ne pah nga burime afer klubit nga Milano.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.