Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 1, 2020

Scroll to top

Top

767 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, gati oferta per Zaniolo? “Super oferte e Marottes: ja detajet, ne kembim edhe nje lojtar”. Roma pergjigjet menjehere!

Inter, gati oferta per Zaniolo? “Super oferte e Marottes: ja detajet, ne kembim edhe nje lojtar”. Roma pergjigjet menjehere!
Inter Club Staff

Roma nuk po kalon asnje moment te qete dhe ne kete moment qe po flasim, ata po hasin shume veshtiresi ekonomike.

Pikerisht per kete fakt, skuadra kryeqytetase eshte e detyruar qe ne merkato te beje disa shitje te rendesishme.

Prandaj ne keto oret e fundit eshte regjistuar nje interes i forte i Interit per Nicolo Zaniolo, i shitur pikerisht tek Roma nga Interi ne operacionin Nainggolan.

Tani klubi zikalter po e provon perseri per te: “Nese do te arrihet apo jo tek ai nga ana e Interit, askush nuk eshte i sigurt.”

“Por nje tentative po behet. Edhe Juventusi po e provon duke ofruar Bernardaschin, Romero dhe para, por kjo oferte eshte refuzuar.”

“Nderkohe, Interi po mendon te ofroje Radja Nainggolan ne kembim dhe rreth 30 milione euro por zikalterit kane nje avantazh: kane ruajtur 15% te shifres se shitjes se lojtarit, dhe do te paguanin per te 15% me pak ne kete menyre. Nje super oferte kjo nga ana e Marottes.”

“Tek Roma do te shkonte nje idhull i tifozerise si puna e Radja Nainggolan. Mbase nese do te ishte ne dore te Romes ne nje situate normale, ata sdo e mendonin kurre ta shisnin Zaniolon por Roma ne kete moment ka 280 milione euro borxhe dhe nje nevoje te pashmangshme per te shitur me patjeter.”

“Roma gjithesesi nuk deshiron te degjoje oferta me pak se 80 milione euro per Zaniolon. Te konsideruara shume nga Interi gjithesesi”, shkruan e perditshmja italiane Libero.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.