Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

898 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, gati te rinovohet kontrata e lojtarit ne menyre komplet surprize? “Dy motive te rendesishme: e para ka…”

Inter, gati te rinovohet kontrata e lojtarit ne menyre komplet surprize? “Dy motive te rendesishme: e para ka…”
Inter Club Staff

Me sa duket, kemi nje lajm te rendesishem edhe per sa i perket te ardhmes se hollandezit Stefan De Vrij.

Per kete gje flet sot Corriere dello Sport, e cila tregon nder te tjera, se si Inter ka marre nje vendim per lojtarin ne fjale.

“Ne qetesi, ne heshtje, pa e nxjere per mediat lajmin, Inter i ka thene Rafaela Pimenta, qe eshte agjentja e Stefan, qe deshiron te rinovoje kontraten e ish-lojtarit te Lazios”.

“Dy, apo tre vite, rroga apo klauzola te mundshme, do te duhet te diskutohen nga afer, por qellimi eshte ky”.

“Kur pritet te ndodhe gjithcka? Me siguri pas perfiundimit te merkatos verore dhe ky eshte vullneti i drejtuesve tashme”.

“Levizja e Marottes, Ausilio dhe Baccin eshte e qarte: duhet blinduar lojtari sidomos pas mungeses se blerjes se Bremer”.

“Ai duhet te kete nje sezon te qete per sa i perket anes kontraktuale sepse per Interin eshte teper i rendesishem ne qender te mbrojtjes”.

“De Vrij aktualisht merr 4,2 milione euro ne sezon dhe mund te vendose qe edhe te mos e rinovoje kontraten dhe te largohet me zero, por ai tek Inter eshte mire dhe nuk perjashtohet aspak nje drite jeshile per rinovimin e kontrates edhe pse me Mino Raiolen gjerat mund te ishin shume ndryshe sot…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.