Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

404 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gazzetta gozhdon nje lojtar ne vecanti ne skuadren zikalter: “Ka qene i tmerrshem dje. Meriton nje note qe…”

Inter, Gazzetta gozhdon nje lojtar ne vecanti ne skuadren zikalter: “Ka qene i tmerrshem dje. Meriton nje note qe…”
Inter Club Staff

Eshte nje Inter per nje 5,5. Asgje me shume. Kjo sipas La Gazzetta dello Sport, qe flet per ndeshjen e djeshme te Interit.

Zikalterit nuk shkuan dot me shume se nje barazim me Torinon dhe tashme nuk jane me ne nje pozicion te favorshem ne kualifikim.

Nderkohe, La Gazzetta dello Sport ka gozhduar me notat e saj per ndeshjen e djeshme nje lojtare ne vecanti nga skuadra e Inzaghit.

Behet fjale per Andrea Ranocchian. Ata shkruajne si me poshte: “Nje vuajtje pa mbarim. Kjo ka qene ndeshja e tij dje.”

“Pothuajse nuk kap asnje top. Vuan duelet ajrore me Belottin dhe vuan edhe fazen e ndertimit prapa duke caluar shume.”

“Per me shume, falet nga arbitri Guida duke shkaktuar nje penallti por arbitri i ndeshjes mendoi te mos e jape. Ka qene i tmerrshem dje.”

“Nderkohe, nje note 5 kane marre edhe Milan Skriniar, Matias, Vecino, Ivan Perisic dhe Lautaro Martinez.”

“Vetem gjysme note me shume ka marre Samir Handanovic, Hakan Calhanoglu dhe Matteo Darmian per ndeshjen e tyre.”

“Me pozitivet kane qene Dimarco me 6, Gosens me 6,5 dhe Edin Dzeko, Alessandro Bastoni dhe Barella me noten 6. Sanchez ka marre noten 7.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.