Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

613 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gazzetta i habit te gjithe me notat e saj: “Vendos te ‘ndeshkoje’ dy lojtare me nje note te pakuptimte…”

Inter, Gazzetta i habit te gjithe me notat e saj: “Vendos te ‘ndeshkoje’ dy lojtare me nje note te pakuptimte…”
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport diten e sotme ka folur per ndeshjen e djeshme te Interit ndaj Liverpool ku zikalterit humben.

Ne pjesen me te madhe te ndeshjes Inter kishte qene ne lartesine e sfides por ne pak minuta eshte shperbere gjithcka.

Nderkohe, La Gazzetta dello Sport eshte ndalur te Ivan Perisic, i cili ka marre nje note 7, njesoj si Calhanoglu.

Sipas te perditshmes italiane, ata te dy i kane fituar duelet e tyre direkte me lojtaret e skuadres se Liverpool.

Por nje note teper e larte shkon edhe per Milan Skriniar qe ka marre noten 7 dhe eshte vleresuar lart nga e perditshmja.

Mire per La Gazzetta dello Sport ka bere edhe Lautaro Martinez, i cili ka marre nje note 6,5, po njesoj si Dumfries.

Nderkohe, nota 6 shkon per Handanovic, De Vrij dhe Vidal, edhe pse per De Vrij duket nje note e larte kjo note gjashte.

Por shume e pakuptimte eshte pare nota 5 per Bastonin dhe po 5 per Sanchez: perse La Gazzetta dello Sport i ka vleresuar kaq ulet ata nuk dihet me siguri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.