Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

339 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gazzetta jep alarmin: “A e dini se sa milione euro vlen fitorja e Interit sot ndaj Sheriff? Plot…”

Inter, Gazzetta jep alarmin: “A e dini se sa milione euro vlen fitorja e Interit sot ndaj Sheriff? Plot…”
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport nuk perdor fjale te mesme dhe del direkt ne teme per sa i perket ndeshjes se Interit.

Sipas tyre, kjo ndeshje do te jete shume decizive per Interin dhe per rrugetimin e zikalterve sepse do te varet shume e ardhmja nga gjithcka qe do te ndodhe ne fushen e lojes.

“Ka dicka qe nuk shkon te numrat e Interit ne Europe por ka dicka qe nuk shkon edhe te numrat e Lautaros ne Champions.”

“Ai ne kete kompeticion ka shenuar vetem njehere ne dhjete ndeshjet e fundit dhe asnjehere nuk ka arritur te shenoje ne kete edicion.”

“Por ka edhe me shume: goli i fundit i El Toros eshte shenuar rreth nje muaj me pare, ne daten 2 tetor, ne Reggio Emilia.”

“Ja pse Transnistria shihet si nje mundesi e mire per Lautaron qe ti tregoje te gjitheve se e ka merituar ate kontrate.”

“Nderkohe, a e dini se sa vlen nje fitore e Interit sot dhe nje kalim i grupit per zikalterit? Plot 20 milione euro.”

“Kjo eshte diferenca me eleminimin ne grupe dhe me kalimin ne 1/8. Por ne valle jane edhe gjera te tjera qe nuk lidhen me parate si puna e motivimit te skuadres, bllokimit psikologjik, e gjera te tjera si keto.”

“Tekniku i Interit ndodhet ne javen me te rendesishme te karrieres se tij. Ne pak ore, vendoset fati europian i Interit por edhe nje derbi per tu luajtur pak dite me pas.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.