Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,104 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gazzetta nuk i beson syve: “Tifozet e Interit nuk jane normal: plot 150 mije prej tyre kane…”

Inter, Gazzetta nuk i beson syve: “Tifozet e Interit nuk jane normal: plot 150 mije prej tyre kane…”
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport diten e sotme ndalet te madheshtia e tifozeve te Interit qe kurre nuk e ka braktisur skuadren.

Kjo gje ka ndodhur ne kete sezon, ne sezonin e shkuar por sidomos ka ndodhur edhe ne vitet me te errta te skuadres.

Nderkohe, sot zikalterit do te perballen me Romen perballe nje San Siro te mbushur plot per nje ndeshje qe vendos shume edhe per te ardhmen.

“San Siro pritet te jete plot edhe sot: ne fakt priten 75 mije tifoze te Interit ne shkallet e stadiumit per te mbeshtetur skuadren nga afer.”

“Por eshte nje tregues tjeter qe tregon se tifozet zikalter nuk jane normal, por nuk jane normal per mire perpara se dikush ta keqkuptoje.”

“Duket e pabesueshme por eshte gjithcka e vertete: plot 150 mije tifoze kane prere nje bileta ne 4 ditet e fundit.”

“Po, sepse 75 mije ishin per te pare Inter-Milan dhe tani, 75 mije te tjere vetem tre dite me pas do te jene per Inter-Roma.”

“Nje popull magjik per nje skuader si zikalterit qe enderrojne ta mbyllin kete sezon ne menyren me te mire te mundshme. Nderkohe, fitimet nga keto dy ndeshje pritet te kapin shifren e 8 milione eurove.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.