Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,270 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gazzetta zbulon gjithcka: “Cfare po ndodh me Bellanova? Lojtari nuk u zyrtarizua diten e djeshme sepse…”

Inter, Gazzetta zbulon gjithcka: “Cfare po ndodh me Bellanova? Lojtari nuk u zyrtarizua diten e djeshme sepse…”
Inter Club Staff

Diten e sotme La Gazzetta dello Sport ka folur per blerjen me te re te Interit, Raoul Bellanova, i cili zhvilloi edhe testet mjekesore ne Milano diten e djeshme.

E perditshmja italiane ka dashur te tregoje ate qe ka ndodhur me te dje dhe arsyen se pse ai nuk eshte zyrtarizuar ende.

“Duhet thene njehere si fillim se Bellanova eshte i Interit, nuk ka asnje dyshim qe marreveshja te vihet ne diskutim”.

“Por pak paqartesi diten e djeshme ka pasur, sepse lojtari ka bere vizitat mjekesore prane Humanitas dhe CONI, por zyrtarizimi nuk ka ardhur”.

“Pse? E thjeshte: diten e djeshme ne seline e klubit nuk ka qene prezent Steven Zhang dhe gjithcka pritet te ndodhe sot. Disa zera kane folur edhe probleme me testet por gjithcka nuk eshte e vertete, kane qene vetem thashetheme pa baze ne rrjetet sociale”.

“Ai do te zyrtarizohet dhe per Interin behet fjale per nje goditje me prespektive te madhe, edhe pse low cost”.

“Zikalterit e kane marre ne huazim per tre milione euro me te drejte blerje prej 7 milione eurosh ne fund te sezonit”.

“Nderkohe, paga e tij do te rritet cdo vit me 100.000 mije euro, duke e nisur gjithcka me 900.000 euro ne sezonin e pare me Interin per te perfunduar te 1,3 milione euro baze ne vitin e fundit te kontrates”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.