Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,248 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gazzetta zbulon gjithcka: “Ja cfare ndodhi dje ne takimin Zhang-Inzaghi-Marotta: gati tre goditje si…”

Inter, Gazzetta zbulon gjithcka: “Ja cfare ndodhi dje ne takimin Zhang-Inzaghi-Marotta: gati tre goditje si…”
Inter Club Staff

Inter rinisiet. Sezoni sapo ka perfunduar, por klubi ka vene bazat per vitin e ardhshem. E keshtu, fjalet e Steven Zhang nuk kane qene aspak banale.

Ai nuk eshte fshehur aspak perpara gishtit dhe ka treguar vullnetin e klubit per te rritur ambicjet akoma edhe me shume.

“Nje vite me pare, mes fitores, Lukaku dhe Hakimi ishin dy largime teper te renda per Interin dhe flitej vetem per nje objektiv te Interit qe duhet te dilte ne nje nga kater vendet e para.”

“Por me sa duket, tani Inter ka nderruar pozicion dhe eshte hedhur ne sulm: objektivi do te jete per te fituar Scudetton. Nuk eshte pak.”

“Keshtu, ne takimin e djeshem mes drejtuesve, presidentit dhe Inzaghit eshte vendosur baza per ecjen perpara.”

“Si fillim, dakordesi totale per rinovimin e kontrates se teknikut me nje kontrate 5,5 milione euro deri ne 2024.”

“Ky pervec se eshte nej gjest qe tregon besim te madh tek tekniku, eshte nje gjest i madh per te treguar edhe ambicjet e Interit.”

“Nderkohe, Paulo Dybala dhe Henrikh Mkhitaryan jane dy emrat e pare te nxehte ne kete moment te merkatos.”

“Per sa i perket shitjeve, mendohet se nga levizjet qe do te behen, Interi do te duhet te rekuperoje 60 milione euro por Lautaro nuk eshte i shitshem.”

“Cfare ndodhi dje? Paulo Dybala ishte prezent aty edhe pa qene fizikisht aty. Po, sepse i gjithe Inter eshte gati ta mireprese.”

“Perkundrazi, ka kohe qe po punon per ta marre ne Milano dhe nga ana tjeter ka dakordesine totale te tranjerit dhe klubit.”

“Ne javen ne vazhdim priten te reja shume te rendesishme per te dhe mendohet se Inter ka nje dakordesi me lojtarin per sa i perket aspektit ekonomik.”

“Vidal dhe Sanchez do te sjellin tek Interi nje kursim prej 20 milione eurosh qe do te benin keshtu qe Interi te kishte nje buxhet te rendesishem edhe per Dybala por edhe per Henrikh Mkhitaryan ne nivel pagash.”

“Sot armeni luan me Romen per te fituar nje trofe por nuk eshte e thene qe ai te rinovoje me ta pas ketij trofeu.”

“Marotta dhe Ausilio e kane me sy shume te mire dhe kane filluar kontatet e para me te. Nderkohe, ne mesfushe zevendesi i Brozovic duket se eshte perzgjedhur: eshte Kristjan Asllani, djaloshi 20 vjecar, shqiptar i Empolit. Shume do te varet nga formula qe Inter do te propozoje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.