Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,464 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Genoa, formacioni i mundshem: Poldi nga fillimi, Hernanes si trekuartist…

Inter-Genoa, formacioni i mundshem: Poldi nga fillimi, Hernanes si trekuartist…
Bujar Berishaj

Eshte e java e 18-te ne Serie A dhe Roberto Mancini e pret Genoan e Gasperinit ne shtepi. Sa i perket modulit pritet te jete nje 4-2-3-1.

Ne porte, natyrisht, Samir Handanovic. Ne qender te mbrojtjes Vidic dhe Andreolli, kurse ne te djathte Campagnaro (ne balotazh me Dodo nes D’Ambrosio del ne te djathte) dhe D’Ambrosio ne te majte. Dyshja para mbrojtjes pritet te jete e perbere nga Medel dhe Kuzmanovic

Kurse treshja pas shpines se sulmuesit te vetem, Icardi, pritet te jete e perbere nga Guarin ne te djathte (ne nje avantazh te lehte kundrejt Palacio, me argjentinasin te cilit mund t’i nevojitet operimi per tu sheruar plotesisht nga kavilja), Podolski ne te majte, kurse Hernanes do te luaj si trekuartist. Blerja e re, Shaqiri ka pak minuta ne kembe (ashtu sic e ka thene edhe Mancini) dhe do te jete ne stol.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.