Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

5,710 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Godin, ka marreveshje totale: ja kur do zhvillohen vizitat mjekesore. Nje tjeter…

Inter-Godin, ka marreveshje totale: ja kur do zhvillohen vizitat mjekesore. Nje tjeter…
Inter Club Staff

Nje tjeter “Garra Charrua” ne San Siro. 

Pas lajmeve te para te dhena dje nga te gjitha mediat italiane, sot edhe Gazzetta dello Sport ka konfirmuar gjithcka ne faqet e saj.

Interi ka bllokuar Diego Godin, kolosin e kombetares se Uruguait qe eshte ne skadence kontrate me Atletico Madridin e Simeones.

“Ka nje marreveshje totale me lojtarin qe do te jete ne skadence kontrate ne fund te sezonit: dy vite kontrate per te nga Interi plus me nje opsion per nje te trete.”

“Baza e kontrates eshte percaktuar dhe eshte rene dakort. Ne javet e ardhshme priten detajet, vizitat mjekesore dhe firmat.”

“Godin eshte 32 vjec dhe ne kete sezon si titullar me Atleticon ka luajtur 13 ndeshje ne La Liga dhe 4 ne Champions League edhe pse ka pasur nje demtim muskular qe e ka mbajtur jashte fushave per rreth nje muaj gjate nentor-dhjetorit.”

“Interi vazhdon te jete shume e kujdesshme ne merkaton e parametrave zero: pas Asamoah dhe De Vrij ai i radhes eshte Godin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.