Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

5,180 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ‘goditja’ e madhe do te ndodhe ne mesfushe: Ja 4 emrat e mundshem

Inter Club Staff

Ne kete merkato vere, ndjesia eshte se do te behet nje goditje shume e madhe ekonomike ne mesfushe. 

Gjetja e rolit specifik qe kerkohet eshte gjeja me e komplikuar e stafit te merkatos zikalter. Roberto Mancini deshiron nje lojtare te forte, por me me shume vizion se lojtaret qe ka ne dispozicion dhe me kembe me te sakta. Biglia do te ishte ideal por kushton 25 milione euro. Lassana Diarra eshte lojtar i Marseille por ka bere me dije se eshte i lire te zgjedhe vete destinacionin e ardhshem. Nuk eshte ndonje problem i madh vlera e kartonit per te (8-10 milione), por konkurenca mund ta beje ardhjen e tij te komplikuar. Dy profilat e pare jane regjizore te mesfushes, ndersa i treti eshte dicka e mesme por nje lojtar me solid. Po flasim per Otavio i Atletico Paranaense, nje mesfushor qe mbush hapsirat e mesit te fushes. Pa harruar edhe Toure nga City, enderr e pa reazlizuar nga Mancini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.