Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,143 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, goditje Milutinovic. Tadic: “Eshte Messi i pergatitesve atletik, te gjithe te habitur…”

Inter, goditje Milutinovic. Tadic: “Eshte Messi i pergatitesve atletik, te gjithe te habitur…”
Inter Club Staff

Tjeter goditje per Roberto Macninin. Kesaj radhe behet fjale per stafin e tij zikalter. Interi, ne fakt, ka mare ne pune Andreja Milutinovic, pergatitesin atletik dhe fitness coach, i konsideruar si nje fenomen per rekuperimin e lojtareve ne kohe rekord nga demtimet.

Milutinovic eshte me origjine Serbe, 35 vjec dhe ka punuar me shume lojtare: Dusan Tadic, Milan Bisevac, Dusan Basta, Filip Djuricic, Andriy Shevchenko, Darijo Srna, Anatoliy Tymoshchuk, Tobi Aldervireld. Ai tashme eshte gati per Interin: “Eshte nje njohje e madhe e punes time por edhe nje sfide gjigande. Kam pranuar Interin me entuziazem dhe jam shume i lumtur. Interi eshte nje klub i mrekullueshem. Nuk shqetesohem se do te kaloj gjithe diten ne Appiano Gentile, perkundrazi, do e kaloj me qef.”

Per te, Dusan Tadic i Southampton ka thene: “Ate qe Mesi e ben ne fushe, ai e ben ne stervitje. Shume here ka bere gjera te pamundura ne rekuperimet nga demtimet. Mjeket e Southampton ishin te tronditur kur per tre dite pune me te u riktheva ne fushe si i ri.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.