Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

201 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Hakimi ka nje mesazh per tifozet: “Cfare mesazhi kam per ta? Dua ti them se une e shoh veten…”

Inter, Hakimi ka nje mesazh per tifozet: “Cfare mesazhi kam per ta? Dua ti them se une e shoh veten…”
Inter Club Staff

Pas fjaleve te djeshme, sot ka folur perseri Achraf Hakimi qe kesaj radhe ka dhene nje interviste jo shume te gjate per The Athletic.

“Deri me tani sezoni ka shkuar mire por ne duam ta mbarojme ne menyren me te mire te mundshme.”

“Ndeshja qe kujtoj me shume eshte ajo ndaj Fiorentines. Nje kthese e pabesueshme. Ishte debutimi im me Interin.”

“U futa ne loje si zevendesues dhe arrita te jap nje assist teper te rendesishem per shoket. Nje kujtim i bukur.”

LOGO – “Me pelqen shume, shikon nga e ardhmja, nga rritja. Jam krenar qe do ta vesh, ndihem si nje femije kur mendoj ate qe pritet te ndodhe. Mesazh per tifozet?”

“Dua ti them se enderroj te qendroj ketu per shume vite. Ashtu si e thashe, ndihem si nje femije kur e mendoj te ardhmen ketu.”

SHPEJTESIA – “Eshte dicka gjenetike. Kam qene gjithmone shume i shpejte. Ne shtepi prinderit e mi kane ende shume medalje nga koherat kur beja atletike ne shkolle.”

CONTE DHE TAKTIKA– “Ai eshte nje njeri qe punon fort me taktiken. Duke qene i ri, me mua ka bere gjithcka qe te me perfshihe.”

“Eshte dashur te permiresohem dhe te ndryshoj, sidomos prapa. Per mua ka qene nje e mire qe me ka ndodhur. Kemi punuar fort ne cdp kendveshtrim. Ne pozicionim, perqendrim, detaje.”

“Jam shume i lumtur qe kam punuar dhe po punoj me Conten. Ai me ka permiresuar.”

ORIGJINA – “Kur kam filluar te luaj futboll luaja si sulmues. Per shume kohe kam pasur mentalitet shume sulmues.”

“Per sa i perket modeleve qe kam ndjekur mund te them Marcelo sepse ka qene nje lojtar qe ka influencuar shume ne stilin tium. Por edhe sepse kam pasur mundesine te luaj ne pozicionin e tij me ate. Kam mesuar shume nga ai.”

KAMPIONATI – “Nuk kemi stres. E dime se kemi nje avantazh te madh, por duhet te mendojme ndeshje pas ndeshje.”

“Duhet te konsolidojme avantazhin tone. Tifozet e Interit po presin Skudeton prej shume vitesh. Shpresojme tja dalim per ata.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.