Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 14, 2021

Scroll to top

Top

307 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hakimi, tani ka mbetur vetem nje pengese e vogel per tu kaluar me Realin: ja detajet!

Hakimi, tani ka mbetur vetem nje pengese e vogel per tu kaluar me Realin: ja detajet!
Inter Club Staff

Interi eshte shume afer se mbylluri goditjen e pare per sezonin e ri dhe cfare goditje qe eshte ajo!

Achraf Hakimi pritet te transferohet ne Milanon zikalter pikerisht nga skuadra e Real Madrid.

Eshte praktikisht gjithcka e vendosur dhe qe sot mund te vije ‘tymi i bardhe’ nga te dyja klubet dhe keshtu, mbrojtesi i krahut mund te behet nje lojtar o Interit.

“Me Real Madrid tashme eshte arritur marreveshja totale: 40 milione plus 5 bonuse prej ditesh.”

“Diten e djeshme nderkohe, klubet kane diskutuar gjate per menyren e pageses duke qene se Interi deshiron ta ndaje pagesen ne disa keste.”

“Eshte pikerisht kjo pengesa e fundit (mini pengese ne fakt) perpara se ish-lojtari i Borussia Dortmund tashme te behet nje lojtar i Interit.”

“Sot ka ne program nje telefonate te re ndermjet klubeve per te vene pikat mbi ‘i’ per menyren e pageses.”

“Me pas, drite jeshile per shkembimin e dokumentave dhe per nenshkrimin e marreveshjes se kalimit te lojtarit nga Madridi ne Milano.”

“Nje operacion i madh ky, qe nenvizon edhe njehere deshiren e cmendur te Interit per te zhdukur diferencen me Juventusin “dhe te rikthehet per te luftuar per tituj”.

“Keshtu i pelqen edhe presidentit tone Zhang”, ka thene dje Marotta ne intervisten e tij pas ndeshjes.

Dhe pikerisht keshtu do te ndodhe. Interi po ben gjithcka cfare ka ne dore per te perforcuar repartet me te dobta.

“Nese nuk do te kete ndonje te papritur, Achraf Hakimi mund te jete ne Milano qe diten e neserme.”

“Ai ne fillim do te zhvilloje vizitat mjekesore, ashtu si eshte lajmeruar dhe me pas do te nenshkruaje kontraten e tij prej 5 milione eurosh ne sezon per 5 sezone.”

“Interi kishte kohe qe e kerkonte lojtarin, por ka qene Real Madrid me sa duket qe e ka nxituar kete tratative duke qene se kane pasur nevoje per para.”

“Real Madrid ka pesuar shume humbje ne keto muaj, dhe i duhen me patjeter 40 milionet qe do te perdoren si plusvalence e paster ne bilanc.”

“Ne kete menyre, Hakimi, pasi te zhvilloje vizitat mjekesore dhe te nenshkruaje kontraten do te kete mundesi te shkoje me pushime duke qene se kampionati gjerman eshte mbyllur”.

Kete tregon keshtu Gazzetta dello Sport qe pak a shume konfirmon gjithcka cfare po perflitet ne oret e fundit per te.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.