Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

897 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter heq nje lojtar nga lista e Europa League per ti bere vendin nje tjetri? “Vendim i Contes, lojtari me sa duket eshte mire.”

Inter heq nje lojtar nga lista e Europa League per ti bere vendin nje tjetri? “Vendim i Contes, lojtari me sa duket eshte mire.”
Inter Club Staff

Ka nje lajm shume te mire per Interin, ne prag te fushates ne Gjermani per Europa League qe nis pas pak dites.

Sipas asaj qe tregohet nga Corriere dello Sport, ne fakt, Kwadwo Asamoah, i ndalur prej muajsh per demtime ne gju, mund te konsiderohet i rekuperuar.

Kete gje e tregon edhe fakti se ai ka qene kohet e fundit ne pankine ne Serie A e eshte nje sinjal mjaft i mire.

Ai mund te jete ‘blerja e re e Contes’ ne kete finale kampionati dhe tranjeri mund te doje ta perdore lojtarin per aftesite e tij teper te mira ne mbrojtje.

Por Interi, qe ta fuse ate ne listen e Europa League, duhet ta modifikoje ate duke hequr nga lojtar nga skuadra.

“Interi do te tentoje qe te hidhet ne sulm per te fituar Europa League edhe me ndihmen e… nje blerje te re.”

“Behet fjale per Kwadwo Asamoah, qe do te futet me ne fund ne listen UEFA pasi kishte dale jashte ne fillim te shkurtit.”

“Nga kjo liste do te largohet pikerisht Matias Vecino, qe do te qendroje jashte plot 2 muaj per shkak te operacionit ne gju.”, shkruan Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.