Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,065 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, heroi i Tripletes do te rikehehet ne Serie A: Behet fjale per Samuel Eto’o. Do te luaje per…

Inter, heroi i Tripletes do te rikehehet ne Serie A: Behet fjale per Samuel Eto’o. Do te luaje per…
Inter Club Staff

Ai eshte nje nga njerezit me te rendesishem te Tripletes zikalter. 

Behet fjale per kamerunasin Samuel Eto’o qe me Interin fitoi gjithcka por edhe ne sezonin pas Tripletes ishte nje protagonist absolut per Interin e post-tripletes.

Duket se shanset qe ai te jete kundershtar i Interit ne Serie A sezonin tjeter jane teper te larta sepse Samuel Eto’o eshte shume afer rikthimit ne kampionatin Italian.

Dje ai ka qene per kater ore me radhe ne takim me drejtuesit e Lazios. 

Po, pikerisht skuadra romane ka hapur nje dialog me Samuel Eto’o dhe takimi eshte zhvilluar diten e premte.

Sipas mediave ne Itali, ai ka arritur te gjeje nje marreveshje me Lazion, por nuk ka vendosur ende 100% nese do te rikthehet edhe pse shanset per kete gje ne kete moment jane shume te larta.

Sulmuesi qe ne 2010 veshi bluzen e Interit duke fituar tripleten me Interin duket se deshiron te lere Turqine ku per tre sezone luajti me Antalyasopor dhe Konyaspor. Me keta te fundit, 37 vjecari kamerunas shenoi 6 gola ne 12 ndeshje te luajtura nga janari deri me tani.

Ne stadiumin Olimpico te Romes, Eto’o ka fituar nje nga tre Champions League-at e karrieres se tij duke shenuar madje edhe nje gol ne nje finale ndaj Manchester United.

Eksperienca e tij e fundit ne Itali ka qene ne 2014-2015 kur me bluzen e Sampdorias luajti 18 ndeshje duke shenuar 2 gola por u largua per shkak te nje polemike me presidentin Ferrero.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.