Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

664 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, heshtja e Modric i ka futur friken gjithe Spanjes dhe Real Madridit. E tani…

Inter, heshtja e Modric i ka futur friken gjithe Spanjes dhe Real Madridit. E tani…
Bujar Berishaj

Per ata dukej vetem nje ze i zakonshem i veres.

Nje ze prej atyre qe ndizet dhe fiket vetvetiu. Por tani edhe ne Spanje kane filluar te besojne me te vertete per nje transferim te Luka Modric tek Inter.

Kjo si pasoje e shenjave, sinjaleve dhe fjaleve (qe nuk jane thene) qe bejne me shume zhurme sesa vet deklaratat tjera. Jane spanjollet dhe gazetat kryesore ne Spanje.

Shenjat dhe sinjalet per ate qe fillimisht dukej vetem nje ze i merkatos kurse tani po behet dicka shume serioze, aq serioze sa mund te shoh kroatin Luka Modric te nderroj fanelle kete vere per te veshur ate zikalter.

Gazetat e ndryshme si AS, Marca, Mundo Deportivo dhe Sport, sa per te cituar disa nga me te rendesishmet, besonin pak ne faktin qe pas Cristiano Ronaldo edhe kroati mund te largohet nga Real Madrid ne kete sesion te merkatos.

Dhe ishin te bindur, sic raportohet nga Sky Sport, qe pas zerave te interesimit nga Interi dhe pergenjeshtrimeve te vendosura nga Florentino Perez, edhe lojtari do te fliste duke favorizuar nje qendrim ne kryeqytetin spanjoll.

Por kjo gje nuk ka ardhur. Dhe ky eshte sinjali kryesor qe ne keto ore i ka alarmuar mediat spanjolle qe tani duken te frikesuara.

Sepse ndonjehere fjalet qe nuk thuhet mund te kene me shume peshe sesa konferencat per shtyp dhe intervistat, dhe disa sinjale nuk mund te kalojne thjeshte pa u vene re.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.