Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

519 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, HIDHET SHORTI I KUPES SE ITALISE – “Ja kur mund te luhet Inter-Juventus. Nderkohe ne finale…”

INTER, HIDHET SHORTI I KUPES SE ITALISE – “Ja kur mund te luhet Inter-Juventus. Nderkohe ne finale…”
Inter Club Staff

Diten e sotme eshte hedhur shorti i Kupes se Italise dhe Interi i Antonio Contes eshte nje skuader ‘koke serie’ ne kete kompeticion.

Zikalterit do te futen ne skene nga 1/8 e finaleve te Kupes se Italise e qe pritet te luhen ne daten 13 ose 20 janar.

Zikalterit jane futur nga ana e djathte e tabeles, qe shikon si ndeshje te para Livorno-Pro Patria dhe Padova-Breno ne turin e pare eleminator.

Nderkohe, Vincenza dhe Frosinone do te presin kundershtaret ne turnin e dyte, ndersa ne turnin e trete do te futet ne skene edhe Udinese dhe Fiorentina.

Ne rast te kalimit te 1/8 nga ana e Interit, nese kalon edhe Milani, do te kemi nje derbi te parakoheshem.

Kundershtar tjeter i madh per tu perballur ne gjysmefinale do te jete natyrisht edhe Juventusi nese kalon kundershtaret e saj dhe nese arrin te kualifikohet.

Nga ana tjeter e tabeles nderkohe mund te kemi ndeshje te tipit Atalanta-Lazio dhe Roma-Napoli.

Keshtu, perjashtohet nje finale Inter-Juventus, Inter-Milan ose Milan-Juventus. Kjo per shkak se te gjitha skuadrat jane nga e njejta ane e tabeles.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.