Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

472 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter? Higuain ka tjera ide: “Jam mire te Juve. Me pelqen Premier League dhe…”

Inter? Higuain ka tjera ide: “Jam mire te Juve. Me pelqen Premier League dhe…”
Bujar Berishaj

Nga grumbullimi i Argjentines, sulmuesi i Juventus, Gonzalo Higuain eshte pyetur nga gazetaret per te ardhmen e tij.

Sulmuesi ishte lidhur me nje kalim te Interi gjate jave te kaluara, ne nje shkembim qe e shihte ate dhe 50 milione euro ne Milano kurse Mauro Icardin ne Torino.

Por duket se idete e Higuain jane teresisht te ndryshme:

“Kam nje kontrate me Juventus dhe askush nuk me ka komunikuar asgje, jam shume i qete, shpirti im mbetet ne Torino per momentin”, ka thene ai.

I pyetur nese i pelqen Premier League ai eshte pergjigjur: “Natyrisht, mund te them se eshte kampionati me i bukur ne bote dhe do te me pelqente te luaja atje”.

Pra, sic do te thonin italianet, niente da fare, Higuain qendron aty ku eshte dhe nese largohet e ardhmja e tij nuk pritet te jete Interi. Per fat te mire.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.