Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

486 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, hipoteza e pabesueshme ne merkato po kthehet ne dicka konkrete: Conte ka filluar te shkembeje sms me lojtarin!

Inter, hipoteza e pabesueshme ne merkato po kthehet ne dicka konkrete: Conte ka filluar te shkembeje sms me lojtarin!
Inter Club Staff

Nje vit me pare dukej nje utopi totale te imagjinoje nje qendrim te tij ne Milano ndersa sot qe po flasim, kjo eshte nje hipoteze konkrete.

Sa me shume kalojne ditet, aq me shume shtohen mundeiste qe Radja Nainggolan te rifutet ne radhet e Interit ne sezonin e ri.

Keshtu, gjasat qe te ‘sherohet’ fraktura e sezonit te kaluar jane shume te larta dhe kete gje po e konfirmojne edhe palet.

Fjalet e Ausilios thjeshti kane hapur dyert ketyre zerave dhe sa e kane bere kete teme merkatoje akoma me te nxehte.

Nderkohe, nga ana e tij, Antonio Conte i ka thene po tashme kesaj mundesie dhe eshte totalisht dakort me rikthimin e lojtarit.

Ashtu si shkruan Corriere dello Sport, ai Nainggolan do e kishte mbajtur qe veren e kaluar por Corriere nuk ndalet me kaq. Ata tregojne edhe me shume.

“Me shume kalojne ditet dhe me shume rriten sahnset qe Antonio Conte te kete sezonin e ardhshem Radja Nainggolan.”

“Ne javet e fundit ne rrugen Milano-Cagliari jane shkembyer shume sms ndermjet tranjerit dhe belgut si per te treguar qe ai po rikthehet.”

“Pak a shume, Interi po tenton ti shtrije doren Nainggolan: Conte e ka tentuar edhe veren e kaluar dhe Nainggolan ka folur shume mire per teknikun duke thene se ai eshte treguar shume i ndershem me te, por tashme ka dicka me shume.”

“Kete gje e tregojne edhe fjalet e rendesishme nga ana e Ausilios.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.