Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

882 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, hipotezat Sirigu dhe Ter Stegen nese largohet Handanovic: situata

Bujar Berishaj

Merkato fillon te nxehet edhe pse nuk ka filluar akoma zyrtarisht. Nje levizje portjeresh shume shpejt mund te perfshije Evropen me Inter, Paris Saint-Germain dhe Barcelona te perfshira.

Kampionet e Frances, ne fakt, kane vene ne shenjester numrin nje zikalter, Samir Handanovic. Kontaktet me perfaqesuesit e lojtarit kane nisur prej ditesh, me sllovenin qe deshiron te luaj ne Champions League. Milano-Paris, aks i nxehte me Salvatore Sirigun qe mund te perfshihet ne tratativen mes klubit te Nasser Al-Khelaifi dhe Erick Thohir. Ish-lojtari i Palermos ka pelqimin e plote te klubit zikalter, me Interin qe mund t’i bej Mancinit dhurate portierin italian.

Ne rast se Sirigu nuk perfshihet e marrveshje ose Handanovic shkon diku tjeter (per shembull te Chelsea i Antonio Conte) Interi nuk do te gjendet i befasuar. Alternativa eshte e gatshme, madje e nje niveli te larte: Marc Ter Stegen. Per te riun gjerman, nje operacion i mundshem me Barcelonen. Formula? Ajo e huazimit, te thjeshte.

Hadanovic, Sirigu dhe Ter Stegen, protagonist te mundshem e nje levizje portjeresh qe mund te filloj se shpejti. Emocionet e para te merkatos, edhe Interi i perfshire. Dhe ky, eshte vetem fillimi…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.