Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 19, 2022

Scroll to top

Top

535 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter i beri kete sezon Juventusit dicka qe i kishte ndodhur vetem dy here ne histori me pare.”

“Inter i beri kete sezon Juventusit dicka qe i kishte ndodhur vetem dy here ne histori me pare.”
Inter Club Staff

Inter ka fituar nje trofe shume te rendesishem dy dite me pare: Kupen e Italise, per here te tete ne historine e saj.

Por ndonjehere nje trofeu i jep vlere edhe kundershtari dhe kesaj radhe ka qene perballe rivali historik Juventus.

Gjithcka nisi shume mire per Interin me ate super gol te Barela, por ne pjesen e dyte u duk se gjithcka u humb ne vetem 2 minuta kunder Juventusit.

Zikalterit e gjeten veten ne nje disavantazh te papritur 1-2, por me krenari arriten te barazojne e me pas edhe ta fitojne ndeshjen 4-2 ne minutat shtese.

Por duket se dicka teper e rendesishme ka ndodhur kete sezon, qe sipas La Gazzetta dello Sport ja vlen te permendet.

“Me fitoren e Interit ne Olimpico ndaj Juventusit ne finalen e Kupes se Italise, Interi i ka bere Juventusit nje gje qe nuk i ndodhte prej 70 vitesh.”

“Inter e ka mundur Juventusin kete sezon tre here ne te gjithe kompeticionet. Kjo ka ndodhur per here te pare ne historine e Interit.”

“Nderkohe, kjo gje eshte hera e trete qe i ndodh Juventusit: e kishte bere me pare Fiorentina ne 1940-1941 dhe Lazio ne 1942-1943.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.