Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,342 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER I CMENDUR – Ja edhe tre goditjet e tjera per te kompletuar mozaikun zikalter

INTER I CMENDUR – Ja edhe tre goditjet e tjera per te kompletuar mozaikun zikalter
Inter Club Staff

“Kemi nevoje edhe per pak, mbase edhe per tre lojtare te tjere.”

Keto kane qene fjalet diten e djeshme nga Piero Ausilio.

E keshtu, fjalet e drejtorit sportiv te Interit, konfirmojne logjiken e fakteve: tek Interi, per tu kompletuar, mungon nje sulmues krahu i djathte (preferohet qe te gjuaje me kemben e  majte), nje mesfushor dhe nje mbrojtes i krahut te djathte.

Jane tre blerje te nevojshme per te plotesuar nje mozaik qe ne menyre te rrezikshme i mungojne tre copeza ende.

E keshtu, shtypi i mengjesit sot nenvizon keto tre kerkesa te Luciano Spallettit. Kerkesa keto qe jane perseritur edhe ne takimin qe ndodhi dje perpara firmes se Nainggolan.

“Dembele nga Tottenham per te fuqizuar mesfushen dhe njeri ndermjet Malcom nga Bordeaux apo Suso nga Milani per tu bere te paparashikueshem ne krah. Blerja e trete mund te jete njeri ndermjet Vrsalkjo nga Atletico Madrid, Zappacosta nga Chelsea ose Darmian nga Manchester United. ”

“Jane te gjithe operacione te veshtira dhe te shtrenjta”, nenvizon Corriere dello Sport, qe me pas kujton edhe nevojen per te shitir: “Mbase Vecino, qe po luan edhe nje boteror te mire dhe ka marre disa kerkesa te ndryshme nga Anglia nder te cilat edhe Chelsea. Edhe Joao Mario, Eder dhe mbase Karamoh. Icardi ne kete mes nuk leviz: pas gjysmes se pare te korrikut do te negociohet rinovimi me gruan e tij Wanda e cila pretendon 8 milione euro ne sezon. Ai dje ishte nje takim merkatoje dhe nuk u fol per rinovimin e Spallettit: tek Interi mbeshtesin se nuk eshte nje prioritet. Por te fillosh nje sezon me tranjerin ne skadence, nuk eshte dicka e keshillueshme.”

Me pas gjithcka konfirmohet edhe nga Tuttosport: “I pari i listes eshte Dembele (Spalletti deshiron ta beje skuadren sa me shume fizike) dhe Nainggolan perkrah tij do te ishte i frikshem. Tottenhham ka kohe te po flet me Interin dhe po negociohet si te ulet cmimi i kerkuar nga ata (plot 30 milione euro). Lojtare qe mund te futen ne marreveshje jane Joao Mario, Emmers apo Odgaard). I njejti diskutim vlen edhe per Bordeaux dhe Malcom. Muaji korrik do te jete shume i rendesishem edhe per mbrojtesin e krahut me Alex Vidal qe ka fituar pike.

Edhe tre. Edhe pastaj mozaiku do te kompletohet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.