Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

706 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter i ka thene jo propozimit shume te rrezikshem te Romes: kesaj radhe Marotta nuk eshte menduar dy here kur…”

“Inter i ka thene jo propozimit shume te rrezikshem te Romes: kesaj radhe Marotta nuk eshte menduar dy here kur…”
Inter Club Staff

Inter i ka thene jo pa u menduar dy here kur Roma ka tentuar te riktheje tek zikalterit makthet e se kaluares.

Keshtu, klubi zikalter nuk ka dashur te ndermarre asnje rrezik per marreveshjen e Kolarov duke ndaluar cdo tentative te Romes.

E per te thene te verteten, Roma nuk eshte se nuk e provoi per te bere nje Zaniolo-2 ne tratativat me Interin.

Kolarov do te transferohet keshtu tek Interi per vetem 1 milione euro, por deri pak dite me pare, tratativat kane qene teper te nxehta, sidomos kur Roma kerkoi nje lojtar teper te talentuar te Interit e qe luan te Primavera.

“Behej fjale per talentin e Interit, Edoardo Vergani, qe edhe nuk luajti ne ndeshjen e fundit te Primaveres.”

“Lojtari eshte i lidhur me Interin deri ne 2023 me nje kontrate dhe luan aktualisht me skuadren U-19, por Roma e ka ndjekur me kujdes prej kohesh.”

“Per kete arsye, ata menjehere sa Interi ka kerkuar Kolarov, kane tentuar te marrin ne kembim lojtarin e ri italian.”

“Por pergjigja e Marottes ka qene e qarte dhe direkte: jo, nuk behet! Gjithcka do te mbyllet me cash dhe me asnje lojtare te perfshire.”

“Interi keshtu i ka thene jo propozimit te rrezikshem te Romes me Marotten qe nuk eshte menduar dy here: ai eshte nje drejtues qe meson nga e kaluara, edhe pse eshte nje e kaluar qe nuk i perket drejteperdrejte atij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.