Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

932 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, i pari flet Inzaghi: “Mbajeni mend kete qe po ju them: une nuk do te le mbrapa asnje…”

Inter, i pari flet Inzaghi: “Mbajeni mend kete qe po ju them: une nuk do te le mbrapa asnje…”
Inter Club Staff

Pas suksesit 2-0 ndaj Shakhtar, Simone Inzaghi ka komentuar 90 minutat e lojes ne Meazza ne mikrofonat e Sky Sport.

Keto kane qene deklaratat e teknikut te Interit:

Cfare ka prapa kesaj fitore dhe pas atij festimi te 1-0?

“Kemi krijuar shume ne pjesen e pare dhe na ishte akumuluar pak tension. Goli i pare i Dzeko ka qene nje lirim i madh.”

Cfare do te thote qe Interi te arrije ne 1/8?

“Do te ishte nje arritje e madhe, une e kam thene qe ne diten e prezantimit por e kam folur edhe me klubin ne firmen e kontrates.”

“Tani te gjithe presim, sepse ne futboll shihen shume gjera. Me 10 pike zakonisht kalohet grupi. Por sot ka qene nje ndeshje e rendesishme dhe jemi vetem pas 48 oreve nga ndeshja me Napolin e kjo do te thote shume.”

Inter mund te tentoje qe te arrije deri ne fund ne Europe?

“Jemi ne nje moment te mire, por rreziqet jane prapa kendit. Kemi fituar vetem dy ndeshje te rendesishme, por duhet te vazhdojme keshtu.”

Sipas profilit te lojes, eshte nje Inter me bindes. Sa ka ndryshuar Inzaghi ne krahasim me Lazion? Tani shohim nje skuader qe eshte ne menyre konstante te gjysmefusha kundershtare…

“Varet nga karakteristikat e lojtareve. Edhe te Lazio kam pasur djem te jashtezakonshem. Ne nderkohe po zhvillojme nje futboll te madh.”

“Ne kampionat duhet te rekuperojme disa pike. Por mbani mend dicka nga une: une nuk le askend mbrapa, asnje lojtar.”

“Te gjithe po sterviten mire dhe do te kene shansin e tyre. Nuk eshte e thjeshte per mua te le disa lojtare jashte por duhet te bej disa zgjedhje.”

Nje lojtar qe eshte permiresuar shume eshte Perisic.

“Po ben shume mire. Une e kam pasur kundershtar per kater vite me radhe dhe ka qene gjithmone nje problem per mua si me Conten dhe si me Spallettin.”

“E dija qe ishte nje resurs i madh, por kur e kam njohur kam pare nje profesionist te madh.”

“Duhet te vazhdoje keshtu. Ai deshiron te luaje gjithmone por une duhet ta le ndonje ndeshje pushim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.