Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,023 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Icardi, neser takim. Thohir, jo vetem fjale: i tregon Mancinit firmen qe…

Inter-Icardi, neser takim. Thohir, jo vetem fjale: i tregon Mancinit firmen qe…
Bujar Berishaj

Ne studiot e Sky Sport 24 flitet per merkaton me Silvia Vallinin. Gazetarja raporton qe Mancini eshte nje garanci, pike kyce e nje Interi te ri. Thohir ka dashur t’i jap garanci precize gjate takim dje ku eshte treguar gatishmeria per te investuar per te ndertuar nje skuader konkurruese menjehere dhe mbi te gjitha afer pritjeve te teknikut italian.

Presidenti, per te manifestuar jo vetem me fjalet impenjimin e tij per te ndertuar nje Inter konkurrues, i ka treguar teknikut nje dokument te firmosur ne lidhje me oferten (te vonshme ne krahasim me Juventus) prej 34 milione per Dybala. Kjo megjithate tregon se, pertej FPF, Inter ka nje hapesire te caktuar per aksion ne merkato. Shoqeria duhet megjithate te jete ne gjendje te autofinancohet, ja pse gjate takimit te djeshem eshte diskutuar ne lidhje edhe me lagimet e mundshme, ne ekipin ideal ne lojtaret aktual ne huazim, jashte dhe brenda Italie.

Me Dybalan tashme larg (per te cilin takimi mes agjentit dhe udheheqesve zikalter ka ndodhur menjehere pas atyre te Juves), objektivi i pare eshte Toure. Per lojtari jane bere hapa para me klubin anglez. Inter deshiron ta sjell ne Milano si huazim me obligim blerje dhe pagese te shtyre ne disa vite.

Tjeter objektiv eshte blindimi i ICardit, neser do te kete nje takim mes paleve. Lojtari deshiron te qendroj dhe kushtet per te arritur deri tek nje akord ekzsitojne. Eshte folur per zevendesuesin e Handanovic, per Perin, Cech, Marchetti. Mision jug-amerikan i Ausilios per mbrojtjen: pelqehet Mammana i River Plate.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.