Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,186 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Icardi, rinovimi me te vertete nje hap larg: detajet! Ka nje bonus…

Inter-Icardi, rinovimi me te vertete nje hap larg: detajet! Ka nje bonus…
Bujar Berishaj

Icardi gjithmone e me shume… zikalter. Rinovimi me te vertete nje hap larg, gjate dites palet jane afruar me tutje: ndoshta ne menyre vendimtare.

Takime mas agjentit te lojtarit dhe Interit, akordi praktikisht eshte arritur. Mbeten per tu sistemuar vetem detajet e fundit mbi rrogen e argjeninasit: ka nje pasiguri per ate qe do te jete (ne shifra) nga ketu deri ne qershor.

Nderkohe gjithcka e kryer nga qershori e tutje, me nje kontrate prej 2,8 milione euro plus bonuse. Eshte i mundshem nje event i organizuar ad hoc ne San Siro per te zyrtarizuar gjithka. Nje kuriozitet mbi nje bonuse qe duhet te jete i perfshire ne marreveshje: atehere kur Icardi te fitoj titullin e golashenuesit me te mire ne kete sezon ne Serie a do te fitoj akoma me shume. Inter mban forte Icardin, nje rinovim qe nuk eshte vetem sa per nje fasade per merkaton e qershorit, perkundrazi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.