Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

621 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Inzaghi dhe 81 ditet e nxehta: “Tranjeri ka nje mesazh shume te rendesishem: nuk duhet te preket…”

Inter, Inzaghi dhe 81 ditet e nxehta: “Tranjeri ka nje mesazh shume te rendesishem: nuk duhet te preket…”
Inter Club Staff

“Inzaghi: do ta nisim nga lojtaret e medhenj”. Ky eshte titulli qe gjen sot vend te Corriere dello Sport, qe flet per Interin ne faqet e saj.

“Ne kete moment, jemi 81 dite larg nga nisja e sezonit te ri per Interin dhe qe do te karakterizohen nga nje vere e nxehte.”

“Do te jete nje vere me shijen e nje rasti te humbur, sepse Interi e pati ne dore Scudetton por nuk diti ta menaxhonte.”

“Por kjo eshte prapa shpines tani sepse Inter do te mundohet direkt te ribehet ne fushe, duke investuar edhe ne disa afrime.”

“Por tekniku i Interit, Inzaghi, ka bere vertete nje sezon te pare pozitiv me fanellen e Interit, ku ai ka fituar dy kupa, ka luftuar deri ne fund per Scudetto dhe ka bere mire edhe ne Europe.”

“Ai vete deklaroi pas ndeshjes se fundit: ‘Do te analizojme gjithcka me kujdes me nje mendje te ftohte dhe do te programojme sezonin e ri.”

“Objektivi eshte qe skuadra te mos humbase njerez te rendesishem ne kete vere dhe gjerat duhen bere me se miri.”

“Duhet te mbajme lojtaret me te mire dhe te shtojme dicka ne kete skuader. Tifozet tane meritojne gezime te tjera.”

“Kemi punuar shume edhe pas humbjeve te rendesishme si ato te Eriksen, Lukaku dhe Eriksen. Duam qe kete sezon te ri ta nisim me se miri”, ka thene Inzaghi dhe gjerat jane fiks keshtu.

Ne keto 81 dite, Inter deshiron te jete e plote ne cdo moment, pa asnje te papritur dhe me nje merkato ne lartesine e duhur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.